Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Stargardzie poszukuje kandydatów na stanowisko:

 G Ł Ó W N Y   K S I Ę G O W Y

w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Stargardzie

 Liczba lub wymiar etatu: 0,5

Termin rozpoczęcia 01.10.2021r.

 Warunki pracy:

- praca biurowa, na terenie urzędu, pomieszczenia biurowe usytuowane na I i II piętrze w budynku bez windy. Stanowisko pracy nie jest dostosowane dla potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niedosłyszących i głuchoniemych, poruszających się na wózkach.

- praca z wykorzystaniem komputera oraz innych urządzeń biurowych

 Główne obowiązki:

  • prowadzenie rachunkowości w jednostce sektora finansów publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami księgowości w takiej jednostce,
  • opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych z zakresu prowadzenia rachunkowości, a w szczególności zakładowego planu kont, obiegu dokumentów oraz zasad przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji,
  • przygotowanie planu finansowego jednostki i jego bieżąca kontrola,
  • prowadzenie spraw kadrowych w pełnym zakresie,
  • naliczanie wynagrodzeń zatrudnionym pracownikom i prowadzenie wymaganej w tym zakresie dokumentacji,
  • przygotowanie ogłoszeń o naborze na wolne stanowiska w jednostce i pilotowanie procesu rekrutacji,
  • prowadzenie na bieżąco księgi inwentarzowej jednostki i księgi środków trwałych jednostki, prowadzenie kart inwentarzowych na każde stanowisko pracownicze,
  • sporządzanie i przekazywanie obowiązujących sprawozdań oraz deklaracji do jednostki nadrzędnej, US, ZUS itp., wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi po uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez szefa jednostki, dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym jednostki,

Wykształcenie:

Średnie lub Wyższe ekonomiczne

Wymagania konieczne:

  •  Wykształcenie: średnie lub wyższe ekonomiczne; dla wykształcenia średniego (szkoła średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna) - niezbędna praktyka co najmniej 6 lat w księgowości lub dla wykształcenia wyższego (ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe) - niezbędna praktyka co najmniej 3 lata w księgowości,
  • lub posiadanie wpisu do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  • lub posiadanie certyfikatu księgowego, uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, albo posiadanie świadectwa kwalifikacyjnego, uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanego na podstawie odrębnych przepisów,
  • Znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o służbie cywilnej, Kodeksu pracy, ustawy o zamówieniach publicznych, ustawy  o ubezpieczeniach społecznych, przepisów podatkowych oraz innych przepisów wykonawczych w zakresie finansów publicznych i innych niezbędnych z zakresu zadań wykonywanych na ww. stanowisku.
  • Biegła znajomość obsługi komputera.
  • Nieskazanie za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe.
  • Pełna zdolność do czynności prawnych.
  • Rzetelność i odpowiedzialność.
  • Nieposzlakowana opinia.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Korzystanie z pełni praw publicznych.
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyśle przestępstwo skarbowe,

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • Życiorys/CV i list motywacyjny.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia.
  • w przypadku posiadania - kopia świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,
  • w przypadku posiadania - kopia certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,
  • w przypadku posiadania - kopia wpisu do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów.
  • Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.
  • Oświadczenie o posiadanym obywatelstwie albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadane obywatelstwo W przypadku osób nieposiadających obywatelstwa polskiego - kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie określenia rodzajów dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego przez osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, ubiegające się o zatrudnienie w służbie cywilnej.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych.
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty należy składać w terminie do:  06.09.2021r.

 pod adresem:

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego
ul. Pierwszej Brygady 35

73-110 Stargard

 Inne informacje:

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 091 814 39 39

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej  i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w ZAMKNIĘTEJ KOPERCIE Z DOPISKIEM "Nabór na stanowisko głównego księgowego". Dokumenty, które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane. Kandydaci, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu rekrutacji, zostaną powiadomieni telefonicznie. Brak informacji równoznaczny będzie z odrzuceniem oferty. Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną zniszczone w ciągu 14 dni od zakończenia naboru. Dokumenty, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu, winny zawierać datę oraz czytelny, własnoręczny podpis kandydata.

 DANE OSOBOWE - KLAUZULA INFORMACYJNA

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Każdy kandydat przystępujący do naboru podaje swoje dane dobrowolnie. Bez podania wymaganych danych osobowych nie będzie możliwy udział w naborze.

 Administrator danych i kontakt do niego: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stargardzie ul. Pierwszej Brygady 35 tel. 91 814 39 39.

Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie naboru na stanowisko pracy  w służbie cywilnej.

Informacje o odbiorcach danych: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego  w Stargardzie ul. Pierwszej Brygady 35, 73-110 Stargard.

Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia naboru na stanowisko pracy w służbie cywilnej (z uwzględnieniem 3 miesięcy, w których dyrektor generalny urzędu ma możliwość        wyboru kolejnego wyłonionego kandydata, w przypadku, gdy ponownie zaistnieje konieczność obsadzenia tego samego stanowiska).

Uprawnienia: prawo żądania od administratora danych dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania tych danych, a także prawo do przeniesienia danych; żądanie w tej sprawie można przesłać na adres kontaktowy administratora danych, podany powyżej prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Podstawa prawna przetwarzania danych: art. 221 Kodeksu pracy oraz art. 26 i nast. ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej w zw. z art. 6 ust. 1  lit. c RODO.

Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie będą też profilowane.